Velkommen til E-skakklubben!
 


 

Knockout

Knockouts kræver normalstatus for at man kan tilmelde sig. Der vil blive inviteret til en ny knockout når forrige knockouts anden runde starter.
BEMÆRK: Fra 43. knockout og frem, vil der ikke blive afviklet omkampe ved ligestilling. Den lavestratede går direkte videre.
Brian Lundgaard den 28. 9. 2018



1. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - semifinale - finale -> Niels Ejnar Nielsen
2. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
3. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
4. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> tro
5. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Baldur Kristinsson
6. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Morten H. Olsen
Årsfinale 2004 1. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
7. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
8. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
9. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
10. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
11. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
12. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
13. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
Årsfinale 2005 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
14. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
15. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
16. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Christian Eriksson
17. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
18. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
19. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2006 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
20. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
21. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
22. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
23. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
24. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
25. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Linus Enbom
Årsfinale 2007 1. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
26. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
27. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
28. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
29. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
30. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
31. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
Årsfinale 2008 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
32. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
33. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
34. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
35. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
36. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
37. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2009 1. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
38. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
39. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
40. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
41. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
42. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
43. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
44. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2010 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
45. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
46. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Ole Overmark
47. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
48. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
49. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
Årsfinale 2011 1. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
50. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
51. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
52. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
53. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
54. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> bonderøv
55. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
56. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
57. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> sitzfleisch
58. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Overmark
59. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
60. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2012 1. runde - semifinale - finale -> Sigurd Marthendal
61. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
62. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
63. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
64. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
65. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
66. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
67. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
68. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
Årsfinale 2013 1. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
69. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
70. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
71. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
72. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
73. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
74. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
75. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
76. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
77. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
78. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2014 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2015 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
79. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Tommy Jensen
80. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
81. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Brian J. Jørgensen
82. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
83. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
84. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
85. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
86. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2016 1. runde - semifinale - finale -> TheViking
87. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
88. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> TheViking
89. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
90. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
91. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
92. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
93. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2017 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
94. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
95. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
96. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Baldur Kristinsson
97. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
98. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
99. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
100. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
101. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
Årsfinale 2018 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
102. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
103. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
104. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Torben Paving
105. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinalen 2019 1. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
106. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
107. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
108. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale 
109. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde 
110. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde 
111. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde 
112. knockout 1. runde - 2. runde 
Årsfinale 2020 1. runde - semifinale - finale 
113. knockout 1. runde 
114. knockout 1. runde 
115. knockout 1. runde 


Invitation
Der inviteres til 116. knockout. Du kan tilmelde dig herunder, hvis du er logget ind og har normalstatus. Turneringen er begrænset til 64 deltagere.

Du er allerede tilmeldt!
  Tilmeldt 64
 1  2353  Rasmus Østergaard 
 2  2341  Michael D. F. Soerensen 
 3  2333  Ole Rasmussen 
 4  2330  Lars Hyldkrog 
 5  2296  Per Sørensen 
 6  2279  Baldur Kristinsson 
 7  2258  Jesper Schou 
 8  2150  Hans Arne Christensen 
 9  2119  Ib Mau 
 10  2080  Leif Kastner 
 11  2066  Jesper A. Nielsen 
 12  2061  Thomas Vestergård 
 13  1943  Bruno Hansen 
 14  1939  Carsten Sørensen 
 15  1910  Esben Dige 
 16  1908  Anders Haarup 
 17  1900  Carsten Pedersen 
 18  1894  Kent Sølvsten 
 19  1893  Kim Orup 
 20  1861  Henrik Petersen 
 21  1855  Morten Storgaard 
 22  1844  lasse nielsen 
 23  1835  Hans Hansen 
 24  1822  Kenneth Jørgensen 
 25  1815  Frank Knudsen 
 26  1809  Svend Erik Andersen 
 27  1805  Jan Jungersen 
 28  1800  Flemming Storgaard 
 29  1778  Allan Holm 
 30  1745  Alan Krag-Jacobsen 
 31  1741  Ingolf Debes 
 32  1736  john o jessen 
 33  1731  Owe Wallsten 
 34  1709  Jensen47 
 35  1694  Bent Bertram 
 36  1692  Johnni Marcussen 
 37  1688  René Poulsen 
 38  1684  Jens I. Madsen 
 39  1673  Niels Jørgen Jakobsen 
 40  1664  Finn Brandt 
 41  1650  Ole Henriksen 
 42  1648  JAN HØJER 
 43  1646  svend jakobsen 
 44  1642  hasim 
 45  1639  Lars Pommerencke 
 46  1627  A.G. Hansen 
 47  1625  Aske Christiansen 
 48  1607  Ole Kristensen 
 49  1607  Benny Thorsen 
 50  1591  Morten Jannik 
 51  1566  Per Heitzmann 
 52  1561  Kurt Hansen 
 53  1557  iblarsen 
 54  1517  C. Hansen 
 55  1500  Lars Bjørnshauge 
 56  1498  Ejgil Jensen 
 57  1469  Finn-Grenå 
 58  1463  TFisch 
 59  1462  Ove Kongstad 
 60  1431  Matthias Rasmussen 
 61  1377  niels ove christiansen 
 62  1368  Torben Lundvall 
 63  1362  Finn Jensen 
 64  1296  Henning Jakobsen 

Turneringen er fuldt besat. Den oprettes snarest muligt!

 Til toppen