Velkommen til E-skakklubben!
 


 

Knockout

Knockouts kræver normalstatus for at man kan tilmelde sig. Der vil blive inviteret til en ny knockout når forrige knockouts anden runde starter.
BEMÆRK: Fra 43. knockout og frem, vil der ikke blive afviklet omkampe ved ligestilling. Den lavestratede går direkte videre.
Brian Lundgaard den 28. 9. 2018



1. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - semifinale - finale -> Niels Ejnar Nielsen
2. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
3. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
4. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> tro
5. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Baldur Kristinsson
6. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Morten H. Olsen
Årsfinale 2004 1. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
7. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
8. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
9. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
10. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
11. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
12. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
13. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
Årsfinale 2005 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
14. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
15. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Preben Høj
16. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Christian Eriksson
17. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
18. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
19. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2006 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
20. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
21. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
22. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
23. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
24. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
25. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Linus Enbom
Årsfinale 2007 1. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
26. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
27. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
28. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
29. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
30. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
31. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
Årsfinale 2008 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
32. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
33. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
34. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
35. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
36. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
37. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2009 1. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
38. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
39. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
40. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
41. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
42. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
43. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
44. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2010 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
45. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
46. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Ole Overmark
47. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
48. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
49. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
Årsfinale 2011 1. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
50. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - 6. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
51. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
52. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
53. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
54. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> bonderøv
55. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
56. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
57. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> sitzfleisch
58. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Overmark
59. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
60. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2012 1. runde - semifinale - finale -> Sigurd Marthendal
61. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
62. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
63. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
64. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
65. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
66. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
67. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
68. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
Årsfinale 2013 1. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
69. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
70. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
71. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
72. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
73. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
74. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
75. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
76. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
77. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
78. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2014 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2015 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
79. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Tommy Jensen
80. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
81. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Brian J. Jørgensen
82. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
83. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
84. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Frode Benedikt Nielsen
85. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
86. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2016 1. runde - semifinale - finale -> TheViking
87. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
88. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> TheViking
89. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
90. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
91. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
92. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
93. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale 
Årsfinale 2017 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
94. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale 
95. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale 
96. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde 
97. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde 
98. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde 
99. knockout 1. runde 


Invitation
Der inviteres til 100. knockout. Du kan tilmelde dig herunder, hvis du er logget ind og har normalstatus. Turneringen er begrænset til 128 deltagere.

Din status er for lav!

Du er allerede tilmeldt!
  Tilmeldt 100
 1  2373  Michael D. F. Soerensen 
 2  2364  Ole Rasmussen 
 3  2348  Rasmus Østergaard 
 4  2342  Lars Hyldkrog 
 5  2319  Torben Paving 
 6  2318  Per Sørensen 
 7  2265  Baldur Kristinsson 
 8  2143  Jesper Schou 
 9  2136  Leif Kastner 
 10  2113  Hans Arne Christensen 
 11  2064  Mikael Rask 
 12  2053  Ib Mau 
 13  2015  Thomas Vestergård 
 14  1976  Esben Dige 
 15  1962  Simun Petur Anthoniussen 
 16  1928  Brian Feldborg 
 17  1928  Kenneth Jørgensen 
 18  1927  Mikkel Lambach 
 19  1906  Claes Scherwin 
 20  1889  Ove Matras 
 21  1872  Henrik Petersen 
 22  1862  Bruno Hansen 
 23  1845  Allan Hye 
 24  1843  Jan Jungersen 
 25  1843  Carsten Sørensen 
 26  1842  Chresten Anker Nielsen 
 27  1827  Knud Nielsen 
 28  1836  Kim Orup 
 29  1818  Asger Sørensen 
 30  1815  Jens I. Madsen 
 31  1795  Carsten Pedersen 
 32  1789  Allan Lindemark 
 33  1787  Alexander den Store 
 34  1779  Ole Kristensen 
 35  1774  Anders Haarup 
 36  1772  Lars Fredberg Jensen 
 37  1771  Jørgen Frank Hansen 
 38  1770  lasse nielsen 
 39  1765  hasim 
 40  1761  JAN HØJER 
 41  1760  Finn Brandt 
 42  1749  Per Sønder 
 43  1747  Falken 
 44  1741  Morten Storgaard 
 45  1722  Sune Skydsgaard 
 46  1721  Leif Nielsen 
 47  1719  Svend Erik Andersen 
 48  1718  Flemming Storgaard 
 49  1717  Mikkel Hyldkrog 
 50  1716  Ingolf Debes 
 51  1715  Bent Bertram 
 52  1712  Alex Petersen 
 53  1710  Henrik Hede Nielsen 
 54  1706  Peer Balken 
 55  1694  René Poulsen 
 56  1692  poul nørgaard 
 57  1680  Ole Henriksen 
 58  1668  Bo Frandsen 
 59  1650  Alan Krag-Jacobsen 
 60  1648  Michaeljensen 
 61  1643  Per Heitzmann 
 62  1641  FlemmingL 
 63  1620  svend jakobsen 
 64  1615  Benny Thorsen 
 65  1611  Jens Rasmussen 
 66  1606  Klaus Grenaa 
 67  1605  iblarsen 
 68  1602  Ib Klitaa 
 69  1596  Morten Jannik 
 70  1593  Johnni Marcussen 
 71  1592  Jan Schou-Jørgensen 
 72  1586  Pah95 
 73  1583  Lars Bjørnshauge 
 74  1567  Ove Kongstad 
 75  1564  arne juul jørgensen 
 76  1548  Ejgil Jensen 
 77  1526  Niels Jørgen Jakobsen 
 78  1515  Kurt Hansen 
 79  1510  ibchrmøller 
 80  1494  Allan Holm 
 81  1467  Kjeld Jensen 
 82  1464  Kurt Mikkelsen 
 83  1455  mark havlund 
 84  1401  Finn Jensen 
 85  1435  Jørgen Falck 
 86  1433  C. Hansen 
 87  1427  Henrik Orthmann-Brask 
 88  1417  Henning Jakobsen 
 89  1411  Curt Bay Christensen 
 90  1409  lars bo jensen 
 91  1401  niels ove christiansen 
 92  1400  Jyden 
 93  1365  Henning Abildlund 
 94  1315  A.G. Hansen 
 95  1245  T.S.Andersen 
 96  1232  Finn-Grenå 
 97  1216  anders hørby 
 98  1213  Niels Kroman-Larsen 
 99  1085  Andersen 
 100  935  broder_lazarus 

 Til toppen