Velkommen til E-skakklubben!
 


 

Knockout

Knockouts kræver normalstatus for at man kan tilmelde sig. Der vil blive inviteret til en ny knockout når forrige knockouts anden runde starter.
BEMÆRK: Fra 43. knockout og frem, vil der ikke blive afviklet omkampe ved ligestilling. Den lavestratede går direkte videre.
Brian Lundgaard den 28. 9. 2018



Arkiv: 6 stk.
Årsfinale 2004 1. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
Årsfinale 2005 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2006 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2007 1. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
Årsfinale 2008 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2009 1. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
Årsfinale 2010 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2011 1. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
Årsfinale 2012 1. runde - semifinale - finale -> Sigurd Marthendal
Årsfinale 2013 1. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
Årsfinale 2014 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2015 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2016 1. runde - semifinale - finale -> TheViking
87. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
88. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> TheViking
89. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
90. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
91. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
92. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
93. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2017 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
94. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
95. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
96. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Baldur Kristinsson
97. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
98. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
99. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
100. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
101. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
Årsfinale 2018 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
102. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
103. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
104. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Torben Paving
105. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinalen 2019 1. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
106. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
107. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
108. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale 
109. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde 
110. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde 
111. knockout 1. runde - 2. runde 
112. knockout 1. runde - 2. runde 
Årsfinale 2020 1. runde - semifinale 
113. knockout 1. runde 
114. knockout 1. runde 
115. knockout 1. runde 

105. knockout - 1. runde
Ingolf Debes (1660) 2-0Hans J.F. Nielsen (1399)
Mikael Rask (2020) 2-0mark havlund (1293)
Torben Paving (2338) 2-0Morten Storgaard (1852)
Allan Lindemark (1968) 1-1Finn Jensen (1495)
børge schrøder (1795) 2-0Peter Roder (1786)
MatKS (1914) 0-2Alfred Kristian Holm (1695)
Alex Petersen (1744) 2-0Jens Erik Raasted (1419)
Thomas Vestergård (2054) 2-0anders hørby (1113)
Bent Madsen (1753) 2-0leif paaske (1308)
Jakob Rud Hansen (1581) 2-0KasperHV (1314)
Leif Kastner (2063) 1-1Allan Hye (1984)
Lars Kjerrumgaard (1964) 2-0JAN HØJER (1725)
svend jakobsen (1578) 0-2Kurt Mikkelsen (1536)
Falken (1844) 2-0Poul Erik Larsen (1182)
Klaus Grenaa (1654) 1-1Ove Kongstad (1417)
Benny Thorsen (1653) 1-1Peter H. Ravn (1481)
Finn Brandt (1755) 1½-½Morten Vestberg (1585)
poul nørgaard (1350) 0-2Peer Jespersen (1336)
Niels Jørgen Jakobsen (1724) 2-0arne juul jørgensen (1653)
Esben Dige (1834) 1-1Kurt Hansen (1436)
Alexander Torp (1933) 2-0Jan Erik Zimmermann (1501)
Jony Vang (1653) 0-2Michael Rosholm (1564)
Ib Klitaa (1662) 2-0John.Erik.Andersen. (1252)
Jens Rasmussen (1569) 1-1Ejgil Jensen (1525)
C. Hansen (1470) 2-0Carsten Fjølner (1380)
Jørgen Clausen (1808) 1½-½Ole Kristensen (1644)
Johnni Marcussen (1745) ½-1½Bjarne Eiholt (1740)
Michael D. F. Soerensen (2411) 2-0Per Heitzmann (1446)
Bruno Hansen (1952) 1-1Morten Jannik (1651)
Mikkel Lambach (1967) 1½-½Lars Fredberg Jensen (1686)
Jens I. Madsen (1741) 2-0A.G. Hansen (1428)
Anders Haarup (1823) 2-0Michaeljensen (1633)
FlemmingL (1757) 2-0T.S.Andersen (964)
Knud Nielsen (1680) 1½-½Brian Hamann (1655)
Per Sønder (1819) 2-0Alan Krag-Jacobsen (1723)
Kenneth Jørgensen (1913) 0-2Svend Erik Andersen (1794)
Kim Orup (1929) 1½-½Simun Petur Anthoniussen (1909)
Peer Balken (1665) 2-0alex boesen (308)
Carsten Sørensen (1885) 1½-½Bent Bertram (1622)
Rasmus Østergaard (2348) 2-0Aage.Kristensen (1334)
Ib Mau (2039) 1-1Flemming Holler (1667)
Bo Byrial Nielsen (1624) 2-0Pah1995 (1575)
Kim Hansen (1901) 2-0Jørgen Falck (1685)
Jørgen Frank Hansen (1714) 1½-½Tony Jensen (1469)
Carsten Pedersen (1787) 1-1Jim Christiansen (1654)
Flemming Storgaard (1891) 2-0Niels Kroman-Larsen (1196)
Jens P. Petersen (2033) 2-0lars bo jensen (1458)
redche (1654) 2-0Jesper Hjorth (1440)
Jesper Schou (2222) 2-0Cort.Skov (1438)
Mikkel Hyldkrog (1707) 2-0Henrik Orthmann-Brask (1503)
Per Sørensen (2423) 2-0Jan Schou-Jørgensen (1728)
Ole Rasmussen (2295) 2-0iblarsen (1655)
Henrik Hede Nielsen (1723) 1-1René Poulsen (1671)
Kim Vestberg (1653) 1½-½Ole Henriksen (1593)
Claes Scherwin (1815) 2-0hasim (1681)
Kjeld Jensen (1347) ½-1½Johnny S. Rasmussen (1278)
Finn-Grenå (1356) 2-0Leif Christensen (1277)
lasse nielsen (1811) 0-2Gert M Madsen (1652)
Jan Jungersen (1914) 2-0niels ove christiansen (1402)
Lars Bjørnshauge (1519) 1½-½Henning Jakobsen (1265)
Allan Holm (1788) 2-0Heidi (731)
Lars Hyldkrog (2361) 2-0Bo Frandsen (1755)
Baldur Kristinsson (2323) 2-0Asger Sørensen (1806)
Dennis Hemdorff (1953) 1-1Ronny Pradon (1914)



Invitation
Der inviteres til 116. knockout. Du kan tilmelde dig herunder, hvis du er logget ind og har normalstatus. Turneringen er begrænset til 64 deltagere.

  Tilmeldt 64
 1  2369  Rasmus Østergaard 
 2  2349  Ole Rasmussen 
 3  2335  Michael D. F. Soerensen 
 4  2308  Lars Hyldkrog 
 5  2296  Per Sørensen 
 6  2279  Baldur Kristinsson 
 7  2236  Jesper Schou 
 8  2150  Hans Arne Christensen 
 9  2110  Ib Mau 
 10  2078  Leif Kastner 
 11  2066  Jesper A. Nielsen 
 12  2055  Thomas Vestergård 
 13  1965  Carsten Sørensen 
 14  1943  Bruno Hansen 
 15  1906  Anders Haarup 
 16  1893  Carsten Pedersen 
 17  1890  Kent Sølvsten 
 18  1889  Esben Dige 
 19  1865  Kim Orup 
 20  1863  lasse nielsen 
 21  1861  Henrik Petersen 
 22  1845  Morten Storgaard 
 23  1826  Hans Hansen 
 24  1819  Svend Erik Andersen 
 25  1808  Kenneth Jørgensen 
 26  1805  Jan Jungersen 
 27  1800  Flemming Storgaard 
 28  1788  Frank Knudsen 
 29  1763  Allan Holm 
 30  1736  john o jessen 
 31  1734  Alan Krag-Jacobsen 
 32  1731  Owe Wallsten 
 33  1712  Bent Bertram 
 34  1701  Jensen47 
 35  1701  Johnni Marcussen 
 36  1697  Ingolf Debes 
 37  1688  René Poulsen 
 38  1684  JAN HØJER 
 39  1680  Lars Pommerencke 
 40  1670  Ole Henriksen 
 41  1668  Jens I. Madsen 
 42  1665  svend jakobsen 
 43  1665  Niels Jørgen Jakobsen 
 44  1664  Finn Brandt 
 45  1652  hasim 
 46  1625  Aske Christiansen 
 47  1609  Benny Thorsen 
 48  1601  Ole Kristensen 
 49  1600  A.G. Hansen 
 50  1591  Morten Jannik 
 51  1568  iblarsen 
 52  1561  Kurt Hansen 
 53  1530  Per Heitzmann 
 54  1526  Ejgil Jensen 
 55  1520  C. Hansen 
 56  1483  Matthias Rasmussen 
 57  1469  Finn-Grenå 
 58  1463  TFisch 
 59  1407  Ove Kongstad 
 60  1404  Lars Bjørnshauge 
 61  1398  Finn Jensen 
 62  1392  Torben Lundvall 
 63  1390  niels ove christiansen 
 64  1293  Henning Jakobsen 

Turneringen er fuldt besat. Den oprettes snarest muligt!

 Til toppen