Velkommen til E-skakklubben!
 


 

Knockout

Knockouts kræver normalstatus for at man kan tilmelde sig. Der vil blive inviteret til en ny knockout når forrige knockouts anden runde starter.
BEMÆRK: Fra 43. knockout og frem, vil der ikke blive afviklet omkampe ved ligestilling. Den lavestratede går direkte videre.
Brian Lundgaard den 28. 9. 2018



Arkiv: 6 stk.
Årsfinale 2004 1. runde - semifinale - finale -> Casper Dahl Rasmussen
Årsfinale 2005 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2006 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2007 1. runde - semifinale - finale -> Niels Rasmussen
Årsfinale 2008 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2009 1. runde - semifinale - finale -> Göran Klar
Årsfinale 2010 1. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
Årsfinale 2011 1. runde - semifinale - finale -> Henrik Mikkelsen
Årsfinale 2012 1. runde - semifinale - finale -> Sigurd Marthendal
Årsfinale 2013 1. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
Årsfinale 2014 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
Årsfinale 2015 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2016 1. runde - semifinale - finale -> TheViking
87. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
88. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> TheViking
89. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
90. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
91. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
92. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
93. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinale 2017 1. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
94. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
95. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
96. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Baldur Kristinsson
97. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
98. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
99. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Michael D. F. Soerensen
100. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Sørensen
101. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
Årsfinale 2018 1. runde - semifinale - finale -> Lars Hyldkrog
102. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Per Smidt
103. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
104. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Torben Paving
105. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
Årsfinalen 2019 1. runde - semifinale - finale -> Jesper Schou
106. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Rasmus Østergaard
107. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale - finale -> Ole Rasmussen
108. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde - semifinale 
109. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde - 4. runde - 5. runde 
110. knockout 1. runde - 2. runde - 3. runde 
111. knockout 1. runde - 2. runde 
112. knockout 1. runde - 2. runde 
Årsfinale 2020 1. runde - semifinale 
113. knockout 1. runde 
114. knockout 1. runde 
115. knockout 1. runde 

107. knockout - 1. runde
Brian Feldborg (1828) 1-1Johnni Marcussen (1681)
Jørgen Clausen (1828) 0-2Jensen47 (1759)
Lars Hyldkrog (2384) 2-0Niels Jørgen Jakobsen (1661)
Esben Dige (1784) 2-0C. Hansen (1645)
Morten Majlund Nielsen (2048) 2-0Knud Nielsen (1738)
Allan Lindemark (2095) 2-0Peer Jespersen (1313)
Mikael Rask (2108) 2-0Michael Rosholm (1689)
Jens P. Petersen (2044) 2-0mark havlund (1483)
Simun Petur Anthoniussen (1858) 1-1Falken (1767)
Mikkel Lambach (2062) 0-2Frank Knudsen (1701)
Alexander den Store (2039) 2-0Brian Hamann (1778)
Kenneth Jørgensen (1865) 2-0leif paaske (1302)
Per Sønder (1737) ½-1½Ejgil Jensen (1558)
Rasmus Østergaard (2349) 2-0Curt Bay Christensen (1593)
Morten Jannik (1628) 2-0Leif Emil Rasmussen (1437)
John Callesen (1501) 2-0Ove Brodersen (814)
Ove Matras (1814) 1-1Flemming Storgaard (1758)
Per Sørensen (2327) 2-0anders hørby (1172)
Anders Haarup (1859) 2-0arne juul jørgensen (1641)
Michael D. F. Soerensen (2306) 1½-½Hans J.F. Nielsen (1384)
Jan Jungersen (1883) ½-1½Gert M Madsen (1790)
Steen.Nielsen (1824) 2-0Finn Brandt (1731)
Svend Erik Andersen (1831) ½-1½Jim Christiansen (1753)
Ingolf Debes (1734) 2-0Kjeld Jensen (1420)
Benny Thorsen (1655) 1½-½niels ove christiansen (1443)
Allan Hye (2057) 1½-½Ole Kristensen (1642)
Kim Hansen (1848) 2-0ibchrmøller (1456)
Allan Holm (1811) 0-2Johnny S. Rasmussen (1282)
Henning Jakobsen (1253) 2-0kim vang (1152)
Bruno Hansen (1864) 2-0Henrik Hede Nielsen (1783)
Brian J. Jørgensen (2388) 2-0børge schrøder (1703)
hasim (1672) 2-0alex boesen (916)
Jens Rasmussen (1535) 1-1iblarsen (1514)
Alan Krag-Jacobsen (1720) 0-2svend jakobsen (1629)
Michaeljensen (1644) 0-2kim paul (1222)
Ole Rasmussen (2311) 1½-½Ib Mau (1956)
Leif Kastner (2103) 2-0Tony Jensen (1567)
René Poulsen (1766) 1-1JAN HØJER (1711)
Peer Balken (1699) 1½-½Ove Kongstad (1523)
Pah1995 (1796) ½-1½Owe Wallsten (1584)
Alfred Kristian Holm (1570) 1-1Per Heitzmann (1319)
Alex Petersen (1797) 2-0A.G. Hansen (1507)
Morten Storgaard (1894) 2-0Klaus Grenaa (1555)
Mikkel Hyldkrog (1778) 1-1Poul Erik Larsen (1225)
lasse nielsen (1815) ½-1½Kent Sølvsten (1662)
Ole Henriksen (1623) 2-0Hans Jørgen Jensen (1181)
Jesper Schou (2224) 2-0T.S.Andersen (886)
Thomas Vestergård (2010) 2-0Lars Kjerrumgaard (1945)
Kim Orup (1981) 1½-½Kristen Bjørn Christensen (1348)
Baldur Kristinsson (2228) 2-0Jørgen Frank Hansen (1727)
Dennis Hemdorff (2020) 2-0Jonny Jacobsen (995)
Alexander Torp (1796) 0-2Henrik Orthmann-Brask (1559)
Jørgen Falck (1550) 2-0John.Erik.Andersen. (1365)
Bent Bertram (1634) 2-0Kurt Mikkelsen (1492)
Carsten Sørensen (1954) 1½-½Bo Frandsen (1736)
Lars Fredberg Jensen (1837) 2-0Jan Erik Zimmermann (1543)
Lars Bjørnshauge (1508) 1-1lars bo jensen (1396)
Bo Byrial Nielsen (1695) 2-0Finn Jensen (1404)
Peter H. Ravn (1548) 2-0leif larsen (1476)
Carsten Pedersen (1919) 2-0Jan Schou-Jørgensen (1674)
Jens Erik Raasted (1412) 2-0Niels Kroman-Larsen (1197)
Kurt Hansen (1619) 0-2Ib Klitaa (1610)
Jens I. Madsen (1877) ½-1½Finn56 (1383)
Sven Erik Andersen (2022) 2-0Flemming Holler (1610)



Invitation
Der inviteres til 116. knockout. Du kan tilmelde dig herunder, hvis du er logget ind og har normalstatus. Turneringen er begrænset til 64 deltagere.

  Tilmeldt 64
 1  2369  Rasmus Østergaard 
 2  2349  Ole Rasmussen 
 3  2335  Michael D. F. Soerensen 
 4  2326  Lars Hyldkrog 
 5  2296  Per Sørensen 
 6  2279  Baldur Kristinsson 
 7  2236  Jesper Schou 
 8  2150  Hans Arne Christensen 
 9  2110  Ib Mau 
 10  2078  Leif Kastner 
 11  2066  Jesper A. Nielsen 
 12  2055  Thomas Vestergård 
 13  1965  Carsten Sørensen 
 14  1943  Bruno Hansen 
 15  1907  Esben Dige 
 16  1906  Anders Haarup 
 17  1890  Kent Sølvsten 
 18  1883  Carsten Pedersen 
 19  1865  Kim Orup 
 20  1863  lasse nielsen 
 21  1861  Henrik Petersen 
 22  1845  Morten Storgaard 
 23  1826  Hans Hansen 
 24  1822  Kenneth Jørgensen 
 25  1819  Svend Erik Andersen 
 26  1805  Jan Jungersen 
 27  1800  Flemming Storgaard 
 28  1788  Frank Knudsen 
 29  1763  Allan Holm 
 30  1736  john o jessen 
 31  1734  Alan Krag-Jacobsen 
 32  1731  Owe Wallsten 
 33  1718  Ingolf Debes 
 34  1712  Bent Bertram 
 35  1701  Johnni Marcussen 
 36  1688  René Poulsen 
 37  1687  Jensen47 
 38  1686  Lars Pommerencke 
 39  1685  Niels Jørgen Jakobsen 
 40  1684  Jens I. Madsen 
 41  1684  JAN HØJER 
 42  1670  Ole Henriksen 
 43  1665  svend jakobsen 
 44  1664  Finn Brandt 
 45  1653  hasim 
 46  1625  Aske Christiansen 
 47  1609  Benny Thorsen 
 48  1607  Ole Kristensen 
 49  1600  A.G. Hansen 
 50  1591  Morten Jannik 
 51  1561  Kurt Hansen 
 52  1552  iblarsen 
 53  1530  Per Heitzmann 
 54  1520  C. Hansen 
 55  1512  Ejgil Jensen 
 56  1483  Matthias Rasmussen 
 57  1469  Finn-Grenå 
 58  1463  TFisch 
 59  1411  Ove Kongstad 
 60  1404  Lars Bjørnshauge 
 61  1390  niels ove christiansen 
 62  1384  Torben Lundvall 
 63  1354  Finn Jensen 
 64  1289  Henning Jakobsen 

Turneringen er fuldt besat. Den oprettes snarest muligt!

 Til toppen