Velkommen til E-skakklubben!
 


 

Korttidspartier

I onlinepartierne rates man på et særligt korttids-ratingtal.




Afsluttede korttidspartier (viser 100 sidste) 10 | 30 | 100
hvidressorttid
 Ib Klitaa (1394)  1-0  ronn (1288)  5 min. 
 skipperskak (1803)  1-0  Jørgen Frank Hansen (1427)  10 min. + 5 sek. 
 leif paaske (1225)  0-1  ronn (1304)  10 min. 
 skipperskak (1803)  1-0  Esben Dige (1384)  10 min. + 4 sek. 
 skipperskak (1803)  0-1  leif paaske (1243)  10 min. + 5 sek. 
 Jakob Rud Hansen (1164)  0-1  Ronny Pradon (1371)  10 min. 
 Esben Dige (1384)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. 
 Aage.Kristensen (1154)  0-1  Esben Dige (1384)  5 min. 
 MatKS (1528)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. + 3 sek. 
 Jesper Schou (1751)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. + 3 sek. 
 Esben Dige (1375)  1-0  skipperskak (1803)  5 min. + 4 sek. 
 Pah95 (1309)  1-0  skipperskak (1803)  5 min. + 4 sek. 
 skipperskak (1803)  1-0  Esben Dige (1375)  5 min. + 4 sek. 
 Kenneth Jørgensen (1589)  1-0  Esben Dige (1375)  5 min. 
 Pah95 (1309)  1-0  Esben Dige (1385)  5 min. 
 Esben Dige (1412)  1-0  Bent Bertram (1401)  5 min. 
 skipperskak (1803)  0-1  Jens Martin Hansen (1987)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1803)  0-1  Jesper Schou (1751)  10 min. + 2 sek. 
 Jørgen Falck (1168)  0-1  Bent Madsen (1309)  10 min. + 10 sek. 
 skipperskak (1803)  1-0  Jens Martin Hansen (1987)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1803)  0-1  Henning Lauridsen (1377)  10 min. + 2 sek. 
 Per Sønder (1287)  0-1  Jesper Schou (1751)  5 min. 
 ronn (1286)  0-1  Esben Dige (1390)  3 min. 
 Ulrik (1311)  1-0  Jørgen Falck (1180)  10 min. + 5 sek. 
 Bent Bertram (1423)  1-0  Preben Nielsen (1503)  10 min. 
 Per Smidt (1671)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1803)  0-1  Asger Sørensen (1257)  10 min. + 2 sek. 
 Asger Sørensen (1257)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. + 2 sek. 
 Asger Sørensen (1257)  1-0  skipperskak (1803)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1803)  0-1  Asger Sørensen (1257)  10 min. 
 Thomas Haahr (1394)  0-1  Kenneth Jørgensen (1579)  5 min. 
 Kenneth Jørgensen (1568)  0-1  Thomas Haahr (1405)  5 min. 
 Kenneth Jørgensen (1600)  1-0  Thomas Haahr (1373)  5 min. 
 Kenneth Jørgensen (1591)  1-0  Falken (1367)  10 min. 
 Kenneth Jørgensen (1581)  1-0  Thomas Haahr (1382)  10 min. 
 Thomas Haahr (1393)  0-1  Kenneth Jørgensen (1570)  5 min. 
 Kenneth Jørgensen (1558)  1-0  Thomas Haahr (1405)  5 min. 
 Jørgen Frank Hansen (1427)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1282)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Eugenij Nicolajsen (1163)  0-1  sven løntoft (1313)  10 min. 
 Jens Martin Hansen (1987)  1-0  Finn Jensen (1389)  5 min. 
 Ejgil Jensen (1302)  0-1  Jens Martin Hansen (1985)  5 min. 
 Roar Skov (1234)  1-0  Pah95 (1282)  10 min. + 5 sek. 
 Ronny Pradon (1361)  0-1  Ejgil Jensen (1304)  10 min. 
 Miki (1300)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1308)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1308)  0-1  BOBI (1786)  3 min. 
 Kenneth Jørgensen (1545)  1-0  Søren Korshøj Laursen (1435)  3 min. 
 Roar Skov (1208)  0-1  Finn Jensen (1391)  10 min. + 2 sek. 
 Poul Erik Larsen (1260)  0-1  Roar Skov (1220)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1310)  1-0  Roar Skov (1195)  3 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  0-1  Finn Jensen (1379)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Finn Jensen (1379)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  0-1  Finn Jensen (1379)  10 min. + 2 sek. 
 Finn Jensen (1379)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  0-1  Poul Erik Larsen (1285)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Poul Erik Larsen (1285)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Poul Erik Larsen (1285)  10 min. + 2 sek. 
 Richard Andersen (1607)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1294)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 1 sek. 
 Pah95 (1294)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Finn Jensen (1399)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 leif paaske (1223)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Finn Jensen (1399)  1-0  leif paaske (1223)  10 min. 
 JAN HØJER (1339)  0-1  Pah95 (1294)  20 min. 
 leif paaske (1255)  ½-½  Finn Jensen (1367)  30 min. 
 Klaus Grenaa (1292)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Per Smidt (1671)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1269)  0-1  Finn Jensen (1374)  10 min. 
 Pah95 (1285)  0-1  Finn Jensen (1358)  10 min. 
 Pah95 (1303)  0-1  Finn Jensen (1340)  10 min. 
 Jan Ambirk (1419)  0-1  Pah95 (1323)  10 min. 
 Roar Skov (1211)  0-1  Jørgen Frank Hansen (1427)  15 min. 
 Benny Hansen (1439)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 leif paaske (1248)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Jakob Rud Hansen (1174)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Jakob Rud Hansen (1174)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  0-1  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Heidi (1274)  10 min. + 2 sek. 
 Ole Schmidt (1419)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Ejgil Jensen (1278)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  0-1  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1295)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Frode Benedikt Nielsen (1568)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1295)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Pah95 (1295)  1-0  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Ejgil Jensen (1278)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Ejgil Jensen (1278)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 leif paaske (1248)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 skipperskak (1841)  1-0  Per Smidt (1671)  10 min. + 2 sek. 
 A.G. Hansen (1430)  0-1  skipperskak (1841)  10 min. + 2 sek. 
 Jørgen Frank Hansen (1427)  0-1  BOBI (1784)  5 min. 
 skipperskak (1841)  0-1  Ejgil Jensen (1278)  10 min. + 2 sek. 
 Tejs Halberg (1343)  0-1  Finn Jensen (1320)  10 min. 
 Tejs Halberg (1367)  0-1  Finn Jensen (1296)  10 min. 
 skipperskak (1841)  0-1  leif paaske (1248)  10 min. + 2 sek. 
 Tejs Halberg (1394)  1-0  Frode Benedikt Nielsen (1568)  10 min. 


Statistik - top 3 |5|10|25|50| (opdaterer igen om 47 min.) ?
Rating 
Antal partier 
Score % 

Afsluttede turneringer (5) 10 | 30 | 100 | dine
navn
 Lyn 4 mand 5 min. 
 Det nye Bræt 4 mand 4 min. + 2 sek. 
 Den Lette 4 mand 5 min. + 2 sek. 
 Søndagslyn 4 mand 5 min. 
 lyn 4 mand 5 min. 
Turneringssejre | vis alle |
navn 
 1 Frode Benedikt Nielsen (1568)   151 
 2 Jacob Sylvan (1810)   101 
 3 Per Rams (1916)   84 
 4 Sune K. (1622)   48 
 5 Jimmy (1975)   44 
TL antal turns
navn
 Jan R. Ambirk 717
 Brian Lundgaard 343
 Fjollefar 236
 Johnni Marcussen 163
 Snitrekord: 2049